Instagram Follow on Instagram

wtorek, 17 marca 2015

REACHBLOGGER CZYLI ZARABIAJ NA PROWADZENIU SWOJEGO BLOGA

Każdy z nas lubi być nagradzany za pracę którą wykonuje zarówno tą nieprzyjemną (codzienna praca) jak i przyjemną czyli prowadzenie bloga w moim przypadku :) Dla jednych wystarczającą nagrodą są pozytywne komentarze i stali odbiorcy natomiast inni nie maja nic przeciwko żeby jeszcze przy okazji na tym zarobić albo otrzymać jakiś produkt. Ja osobiście nie mam nic przeciwko zarabianiu na prowadzeniu bloga gdyż uważam, że jest to praca jak każda inna aczkolwiek sto razy przyjemniejsza od zwykłej pracy na etacie. 

W każdym razie post ten jest trochę z innej beczki niż reszta na blogu ale na pewno większość z Was zarówno tych, którzy posiadają blogi albo dopiero chcą założyć myślała chociaż przez chwilę, że fajnie by było dorobić parę groszy na swoim blogu. Do takich osób właśnie adresowana jest platforma ReachBlogger 

http://reachblogger.pl

Platforma ta pozwala każdemu kto prowadzi bloga pozyskać konkretne zlecenie lub współpracę z wybraną przez bloggera firmą. Dodatkowo jeśli masz firmę, która działa w internecie możesz sam wybrać bloga i zaproponować mu zlecenie. Dlatego Reach Blogger jest portalem zarówno dla zleceniobiorców jak i zleceniodawców.

Podstawowe pytania których boi się każdy początkujący bloger : Czy muszę mieć działalność gospodarczą ? Czy to jest legalne ? W jaki sposób będę rozliczany ?

Jeśli masz działalność to rozliczasz się jako firma, jeśli nie to nie ma najmniejszej potrzeby, żeby ją zakładać. Z Reach Blogger możesz rozliczać się jako osoba cywilna na podstawie umowy o dzieło którą oni wypisują w momencie zażądania wypłaty za wykonane zlecenia. Pieniądze możesz wypłacić po osiągnięciu 50 zł w moim przypadku było to jedno zlecenie :) 

Działanie na Reach Blogger jest legalne ponieważ za wykonane zlecenia otrzymamy umowę o dzieło, a osoba wystawiająca odprowadzi należyty podatek.

Zlecenia na Reach Blogger rozliczane są przez bezpośredniego zleceniodawce, z reguły klient podaje warunki które musimy spełnić. Poniżej przykładowe zlecenie Tutaj zadaniem jest opisać wybrane przez nas buty w sklepie wraz ze zdjęciem stylizacji. Taka forma współpracy to barter (wymiana) więc tutaj możemy liczyć na produkt w zamian za realizację zlecenia. Po wykonaniu zlecenia (w tym przypadku dostajemy buty od sklepu robimy wpis i musimy wysłać linka do potwierdzenia) czekamy na akceptację ze strony zamawiającego. 

Większość zleceń ma wymagania np. Minimalna oglądalność , minimalny page rank. Wtedy należy przedstawić zleceniodawcy dane o naszych statystykach i zaproponować cenę by mógł podjąć decyzję odnośnie współpracy. Np. tutaj wymagane jest oglądalność na poziomie 1000 miesięcznie. Myślę, że jeśli mamy bloga, który spełnia te wymagania spokojnie możemy spróbować zaproponować cenę od 20 - 30 zł za ten wpis. Po wykonaniu zlecenia wystarczy link do wpisu o pracy, zatrudnieniu.itp wysłać do klienta.


Bardzo ważne jest to, że wszelka wymiana informacji odbywa się tylko i wyłącznie na portalu za pomocą specjalnego interface dzięki czemu możemy uniknąć ewentualnego oszustwa ze strony nieuczciwych klientów. W razie sytuacji spornych sprawy rozstrzygają pracownicy Reach Blogger.

Jak dodać bloga ?

To bardzo proste, najpierw tworzymy darmowe konto na reachblogger.pl, a potem dodajemy naszego bloga do bazy uzupełniając pewne dane na jego temat - zdjęcie poniżejKategorii jest bardzo wiele dlatego różne blogi mogą się zapisywać. Z każdym dniem przybywa zarówno zleceń jak i blogów dlatego jeśli chcecie dorobić w profesjonalnych i kulturalnych warunkach to platforma jest dla Was. Ja mam za sobą dwie pozytywnie przeprowadzone transakcje i kolejne dwie w trakcie. Dla mnie korzystanie z Reach Blogger to czysta przyjemność. I nie ma tutaj mowy o promowaniu produktów na siłę czy nie związanych z tematyką bloga. Tematów zleceń do wzięcia jest tyle, że można bardzo dokładnie dopasować zlecenie pod tematykę bloga. 

Korzystaliście już z Reach Blogger ?

13 komentarzy:

 1. dzięki za wpis :) w przyszłości na pewno mi się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy :) Daj znać jak stworzysz tam konto i jak idzie :)

   Usuń
 2. jestem zslogowana tam i dosyć mało ofert spełniających moje wymagania co do tematyki bloga aczkolwiek sama strona całkiem fajna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co jakiś czas przybywają nowe oferty, też na początku wydawało mi się, że jest mało ofert ale serwis stale się rozwija więc warto tam od czasu do czasu zajrzeć.

   Usuń
  2. pewnie, dwa zlecenia już zrobiłam :)

   Usuń
  3. dokladnie takie samo mam odczucie ze fajna platforma ale malo ofert spelniajacych moje wymagania ;)))

   Usuń
 3. Fajny wpis, moze cos z tego bd 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż chyba dla każdego blogera wielkim wyróżnieniem jest taka współpraca :). Może kiedyś skorzystam na razie poobserwuje temat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Korzystam, ale jeszcze żadnego zlecenia nie zrealizowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na podobnej zasadzie działa też whitepress - osobiście z niego właśnie mam największe wpływy jeśli chodzi o artykuły sponsorowane na blogach:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja się zalogowałam i pouzupełniałam co nieco, ale oferty jakoś mi nie podeszły. Muszę zaktualizować informacje w oczekiwaniu na to, aż rozwinie się serwis na tyle, że znajdę coś ciekawego :) Myślę, że ma wielki potencjał!

  OdpowiedzUsuń
 8. Twój wpis utwierdza mnie jedynie w fakcie że nie ma co zwlekać z otwarciem własnego bloga i zabrania się konkretnie za niego.

  OdpowiedzUsuń