Instagram Follow on Instagram

wtorek, 25 kwietnia 2017

"Czy wszystko gra?" - jak ważne są badania profilaktyczne.

„Czy wszystko gra?” to ogólnopolska kampania profilaktyczna, zainicjowana z myślą o wsparciu ludzi aktywnych na różnych frontach życia. Inicjatywa podjęta przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA ma na celu podniesienie poziomu świadomości znaczenia profilaktycznych badań laboratoryjnych dla zdrowego i spokojnego przechodzenia przez różne okresy aktywnego życia: rozwój zawodowy, opieka nad rodziną, praca z samym sobą.

O tym jak ważne są badania profilaktyczne tak wielu z nas zapomina, a przecież wyniki badań krwi to świetne źródło informacji o tym w jakim stanie jest nasz organizm. W wielu przypadkach badania są wykonywane dopiero w przypadku kiedy gorzej się poczujemy, a tak nie powinno być. Profilakcztyne badania powinny być wykonywane przynajmniej raz w roku tak by każdy z nas miał swój orgaznim pod kontrolą. Niestety winny temu jest także system, a dokładniej mówiąc badania okresowe, które każdy pracownik powinien przechodzic co jakiś czas. Z założenia ta kontrola powinna pokazać ogólny stan zdrowia pracownika wraz z badaniami krwi niestety w praktyce jest to tylko formalność i 3/4 osób spędza parę minut u lekarza tak by "podbił papier" 

Główne przyczyny unikania badań profilaktycznych :
- brak czasu 
- lenistwo 
- dobre smopoczucie (skoro dobrze sie czuje to po co się badać)
- wysoka cena kompleksowych badań
- problem z interpretacją otrzymanych wyników 
- ostatnie badania miały dobre wyniki więc po co się badać 

Leniwe i zabiegane osoby może skutecznie zmotywować od badań obniżona cena specjalnie na czas trwania akcji oraz duża liczba placówek(ponad 400) w których możemy wkonać badania. Widać to na mapce poniżej :Wyszukiwarkę placówek znajdziecie - tutaj

Dzięki niej można wyszukać placówkę naprawdę blisko siebie i wyszukać taką, w której wykonamy badania bez konieczności stania w wielkich kolejkach i brania specjalnego dnia urlopu. 

Drugi pozytywny aspekt to cena. Kampania DIAGNOSTYKI "Czy wszystko gra?" skierowana jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn i dzieli się na parę pakietów. Między innymi pakiet OGÓLNO KOBIECY i SZCZEGÓLNIE KOBIECY więcej informacji o pakietach znajdziecie oczywiście na stronie internetowej natomiast my chcielibyśmy przybliżyć nieco informacji na temat pakietu ogólnego ponieważ taki zestaw badań naszym zadaniem powinna zrobić każda kobieta. 

Na każy z pakietów mamy rabat 50%, który można pobrac w postaci bonów dodatkowo korzystając z tej ulgi bierzemy udział w losowaniu specjalnej nagrody fundowanej przez organizatora całej profilaktycznej akcji.


Warto się przebadać ponieważ oprócz poznania naszego stanu zdrowia mamy szansę wygrać weekendowy pobyt w luksusowym 4 gwiazdkowym Medical Spa & Wellness Słoneczny Zdrój Hotel wraz z zabiegami idealnym dla naszego ciała takimi jak np: 

  • kąpiel kosmetyczna 20'
  • zabieg odmładzająco – liftingujący w zależności od potrzeb  60'-90'
  • ceremonia na ciało z peelingiem, maską i masażem relaksacyjnym 90'
  • aromatyczny masaż odprężający 30'

Wracając do samych badań naszym zdaniem obowiązkowo każda kobieta powinna wykonać pakiet ogólno kobiecy, w którym znajdzie się  15 badań profilaktycznych: morfologia krwi, OB, CRP,fibrynogen, D-dimer ilościowo, lipidogram, glukoza, ALT, GGTP, kreatynina, kwas moczowy, magnez, TSH, CA 125, CA 15-3 w specjalnej cenie 99 zł. Nieprawidłowe wyniki mogą być pierwszym sygnałem rozwoju niektórych chorób cywilizacyjnych np.: cukrzycy i miażdżycy, a także anemii oraz mogą być wskaźnikiem toczącego się stanu zapalnego, zaburzeń elektrolitowych i infekcji. Pozwalają również na ocenę ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia m.in. nadciśnienia, zawału mięśnia sercowego czy udaru mózgu. W pakiecie znajdują się także biochemiczne badania przesiewowe w kierunku markerów raka piersi, jajnika i jelita grubego oraz badania pomocne w ustaleniu przyczyn ogólnego osłabienia, nerwowości, nadpobudliwości i braku koncentracji.

Taki pakiet pozowoli poznać naprawdę dokładny obraz naszego stanu zdrowia, cena 99 zł jest bardzo atrakcyjna.

Po co jeszcze potrzebne nam jest badanie krwi

Oprócz oczywiście poznania stanu zdrowia warto zrobić badania krwi przed rozpoczęciem procesu odchudzania, budowania masy mięśniowej czy też rozpoczęcia treningów jakiejś dyscypliny na poziomie bardziej profesjonalnym. Często może stać się tak, że nie chudniemy pomimo treningów i diety albo nie budujemy masy mięśniowej w takim przypadku najlepiej się przepadać. Większość trenerów personalnych przed rozpoczęciem współpracy prosi nas o podstawowe badania krwi tak by mieli obraz stanu naszego organizmu. Także w przypadku trenowania na przykład sztuk walki potrzebujemy zgody lekarza sportowego, który między innymi będzie potrzebował aktualnych wyników badań krwi. 

Cała akcja "Czy wszystko gra?" z naszej strony ma duży plus i jesteśmy zagorzałymi zwolennikami ponieważ dobry stan zdrowia, profilaktyka i dobre sampoczucie to wartości najważniejsze i powinniśmy o to szczególnie dbać. 


2 komentarze:

  1. Warto stawiać na profilaktykę każdego dnia - jeść zdrowe jedzenie pić zdrową wodę - mieszkając w mieście warto założyć na ujęciu wody filtr do wody.

    OdpowiedzUsuń