Instagram Follow on Instagram

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Domowa siłownia cz.3 – wioślarz

Urządzając domową siłownie powinniśmy pamiętać o sprzęcie, który będzie przydatny do treningów rozgrzewkowych oraz cardio czy też interwałowych. Tak naprawdę możemy wszystkie te treningi wykonywać na jednym sprzęcie. Na większości siłowni służą do tego rowerki bądź orbitreki jednak naszym zdaniem najlepszy wybór do domowej siłowni to właśnie wioślarz.            
Trenując na tym urządzeniu angażujemy około 80 % mięśni naszego ciała, a dzięki regulacji obciążenia możemy wykonywać rozgrzewkę jak również mocny trening siłowy czy też wytrzymałościowy. Dzięki temu jedno urządzenie pozwala nam na trening całego ciała. Trening na wioślarzu angażuje mięśnie :
- mięśnie naramienne
- mięśnie bicepsów
- mięśnie przedramion
- mięśnie boczne tułowia
- mięśnie brzucha
- mięsień pośladkowy i czterogłowy uda
- łydki

            Na co zwrócić uwagę kupując wioślarza ?

Najważniejsza będzie wygoda treningu ponieważ czasami możemy trenować dłuższe sesje nawet trzydziesto – czterdziesto minutowe dlatego wybierając wioślarza powinniśmy zwrócić uwagę na siedzisko i drążek. Siedzisko powinno być dobrze wyprofilowane, a drążek powinien pewnie leżeć w dłoniach. Kolejna sprawa to poziom regulacji obciążenia – tylko z takim systemem powinniśmy zakupić wioślarza ponieważ z czasem będziemy robić postępy i trzeba będzie zwiększać obciążenie. Oczywiście najważniejszym aspektem będzie cena ponieważ nikt nie chce przepłacać ani też kupować taniego sprzętu, który wkrótce się zepsuje dlatego moim zdaniem najlepszym wyjściem będzie Wioślarz BR 3010 - http://www.abcfitness.pl/sprzet-fitness-c5/wioslarze-c10/wioslarz-body-sculpture-gym-br-3010-p339 który jest dobrym wariantem jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Dodatkowym autem jest to, że po skończonym treningu możemy go złożyć by zajmował mniej miejsca.5 komentarzy:

 1. potwierdzam bardzo dobry sprzęt! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja cie przepraszam, ale gdzie to wstawić ? nawet złożony

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry patent, bo aura sprzyja wymówkom od ćwiczeń, Wielkanoc, majówka, zaraz długi weekend czerwcowy i grille ;)
  Zapraszam do siebie na www.sprzedajebolubie.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Kilka tyg temu kupiłem sobie wioślarza i nawet gratis dostałem odzież mma do ćwiczeń :D Super sprawa jak pierwszy raz zacząłem ćwiczyć już po 30 minutach miałem dość :) ale z każdym dniem było coraz lepiej. POLECAM taki sprzęt, oczywiście jeśli ktoś ma dużo miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny sprzęt do ćwiczeń:) szczerze polecam! idealny do stworzenia idealnych mięśni brzucha.

  OdpowiedzUsuń