Instagram Follow on Instagram

poniedziałek, 26 czerwca 2017

Spalaj kalorie i zyskuj nagrody czyli kampania „Kręć kilometry po technologię”

Cała akcja wystartowała na początku maja za sprawą Fundacji Allegro All For Planet i ma na liczniku już ponad 11 mln kilometrów, a celem akcji jest celem jest poprawa warunków ruchu rowerowego w Polsce. Moim zdaniem jest jeszcze jeden bardzo szczytny cel czyli zachęcenie jak największej ilości Polaków do aktywności jaką jest jazda na rowerze.


Podróże rowerowe to idealna opcja na letnie wypady, gdzie oprócz zwiedzania ciekawych miejsc spalamy kalorie i poprawiamy swoją kondycję. Jedni wolą niedzielną przejażdżkę po okolicy, a inni długą wycieczkę rowerowa. Jedni i drudzy śmiało mogą brać u dział w akcji. Ale o co tak naprawdę w niej chodzi i co jest potrzebne by brać w niej udział?

Cała kampania oparta jest na rywalizacji mieszkańców poszczególnych miast poprzez przejechane kilometry, rejestrując się działamy na rzecz swojego miasta i wspólnie z naszymi sąsiadami możemy rywalizować z mieszkańcami innych miast kręcąc kolejne kilometry. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w dużym czy małym mieście tak naprawdę każde miasto ma szanse na zwycięstwo, a wygrać można naprawdę ciekawe nagrody dla swojego miasta (aktualny ranking można zobaczyć tutaj: http://kreckilometry.pl/rywalizacja#ranking).

W pierwszej pięćdziesiątce najlepszych miast niespełna trzydziestotysięczna Brodnica z województwa kujawsko-pomorskiego jest przed Szczecinem, a zaledwie dziesięciotysięczne wielkopolskie Bojanowo depcze po piętach Katowicom. - W naszej kampanii mały może znaczyć tyle samo, co duży – podsumowuje Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.
Wszyscy uczestnicy mają też szansę na atrakcyjne nagrody indywidualne. Kampania odbywa się pod patronatem Związku Miast Polskich, oraz kilkudziesięciu lokalnych grup i stowarzyszeń rowerowych.
Fundatorem nagród dla zwycięskich miast jest oczywiście Fundacji Allegro All For Planet. Główna nagroda to wyjątkowe wydarzenia technologiczne -Allegro Tech Days, które mają oswoić z nowoczesną technologią w sposób teoretyczny i praktyczny zarówno młodszych jak i starszych.

W programie takich dni znajdziecie między innymi:
- Pokazy robotów i innych technologicznych wynalazków,
 - Warsztaty programowania maszyn i zabawek oraz wiele innych atrakcji,
Takie nagrody zwycięży 5 miast z największą liczbą wykręconych kilometrów.
Dodatkowo fundacja zorganizuje 24-godzinne hackathony. Czyli maratony programowania, których celem będzie stworzenie portalu dla samorządów i lokalnych społeczności.
Wspólnie stworzymy narzędzie, które poprawi życie rowerzystów w Polsce, zwróci uwagę na ich problemy i wskaże rozwiązania. Hackathony to też szansa dla młodych programistów na pokazanie swoich umiejętności i wygranie cennych nagród – mówi Marcin Mazurek, dyrektor Infrastruktury i Operacji IT w Allegro.
Co jest potrzebne by wziąć udział?
- Aplikacja moblina „Kręć Kilometry” którą możemy pobrać tutaj - http://kreckilometry.pl/ (można również zalogować się za pomocą Endomondo lub innych aplikacji sportowych)
- rower
- chęć i czas do jazdy JTak naprawdę każdy kilometr się liczy więc nie podchodźcie do sprawy „dzisiaj mam tylko 20 min to nie ma sensu odpalać aplikacji”. Nawet 5 minut będzie dobre bo przecież wyniki się sumują J Nie trzeba jakiś specjalnych przygotowań. Owszem może to być większa zorganizowana akcja w kilkanaście osób na wiele kilometrów, ale również może to być przyjemne rowerowe popołudnie z paczką znajomych.Jakby na sprawę nie spojrzeć naszym zdaniem zdecydowanie warto brać udział w akcji przede wszystkim ze względów zdrowotnych jakie niesie za sobą aktywność fizyczna jaką jest jazda na rowerze. Reszta to tylko same plusy dla nas, dla naszej lokalnej społeczności, miasta J

My już zaczynamy kręcić J


Pozdrowienia.

1 komentarz:

  1. Fajny sposób promowania aktywności fizycznej wśród społeczeństwa :)
    Z chęcią do tego dołączę. Lubię takie "zabawy".

    ~ A.

    OdpowiedzUsuń