Instagram Follow on Instagram

wtorek, 10 października 2017

Domowa siłownia cz.4 – rower treningowy

Budowa mojej domowej siłowni już prawie dobiega końca dlatego powoli trzeba już myśleć o kompletowaniu sprzętu. Bardzo dużą jego część już mam czyli gryfy, hantle, obciążenia, ławeczki, stojaki jednak w dalszym ciągu zastanawiam się nad urządzeniem do treningu cardio  oraz takim, na którym będzie można robić na przykład 10 minutowe rozgrzewki przed treningiem. Zastanawiałem się pomiędzy rowerem treningowym, a orbitrekiem jednak wybór ostatecznie padnie na rower treningowy. Wybór chyba przesądziło to, że w od marca do września często jeżdżę na rowerze i sprawia mi to przyjemność więc czemu by nie sprawić sobie też stacjonarnego roweru. Oczywiście w dzisiejszych czasach mamy bardzo bogatą ofertę wszelkiego sprzętu dlatego trudniej jest podjąć odpowiedni wybór. 

Zdecydowanie czynnikiem wpływającym na kupno będzie cena chociaż warto pamiętać, że czasami lepiej zapłacić więcej za lepszy jakościowo produkt.
Pierwszym na, który zwróciłem uwagę jest rower EB FIT B100 - https://www.trenujesz.pl/eb-fit-rower-treningowy-b100-czarno-bialy-1442547/ Którego zdecydowanym plusem jest niska cena. Dla osób, które chcą go używać rekreacyjnie tak jak ja będzie to dobry wybór. W tym przypadku część treningów będzie po prostu rozgrzewkami przed właściwym treningiem. Kupując ten rower powinniśmy pamiętać, że podczas dłuższych treningów może być mniej wygodny niż rowery ze specjalnie profilowanym siodełkiem.


Drugi który brany jest pod uwagę to rower HS-040H COLTZdecydowaną przewagą nad pierwszym rowerem jest napęd magnetyczny co na pewno wpłynie na głośność pracy. Ten rower będzie zdecydowanie cichszy od pierwszego. Warto również nadmienić, że posiada aż 8 stopni regulacji obciążenia co zadowoli bardziej wprawionych rowerzystów. Pamiętać jednak należy, że jest trochę droższy od pierwszego.
  

Trzecia pozycja jest zdecydowanie dla bardziej wymagających - HMS Rower magnetyczny M6160  - https://www.trenujesz.pl/hms-rower-magnetyczny-m6160-i-czarno-niebieski-25837-uniw-1428662/

 


Rower charakteryzuje się mocną konstrukcją, która pozwoli na komfortowe treningi aerobowe i wydolnościowe nawet na długich dystansach. Posiada również 8 stopniowy system regulacji oraz siodełko pokryte specjalną powłoką antypoślizgową. Dodatkowo ma najbardziej rozbudowany komputer z wymienionych modeli co daje nam jeszcze szerszy wgląd do statystyk naszego treningu.  Dodatkowo komputer współpracuje ze specjalną aplikacją na systemy android, która pozwoli śledzić nasze postępy również na komórce. Rower kosztuje niewiele ponad 600 zł, a jest to już dość dobry sprzęt dla osób, które chcą nie tylko prowadzić rozgrzewki ale i długie treningi wydolnościowe.


Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz jak wybrać rower stacjonarny to więcej informacji w tym ciekawe poradniki znajdziecie na stronie z sklepu wraz z bardzo szeczgółowym opisem poszczególnych modeli.  


1 komentarz: