Instagram Follow on Instagram

środa, 31 stycznia 2018

Ile wody powinniśmy pić dziennie ?

O tym, że powinniśmy pić codziennie wodę wie już praktycznie każdy. Zwyczaj picia wody staje się popularny wśród wielu grup społecznych i bardzo słusznie, ponieważ jeszcze 15 - 20 lat temu ludzie pili wodę tylko po wysiłku albo od czasu do czasu. Dzisiaj większość ludzi już wie, że powinniśmy stale nawadniać nasz organizm każdego dnia by lepiej funkcjonował. Woda wspomaga pracę nerek, które dzięki temu skuteczniej oczyszczają nasz organizm z toksyn. Jest pomocna w procesie odchudzania jak i również w codziennym funkcjonowaniu. Organizm, który nie jest odpowiednio nawodniony nie będzie dobrze funkcjonował mogą pojawiać się bóle głowy czy uczucie osłabienia. 

Ile wody powinniśmy pić dziennie? 

Przyjęło się, że osoby prowadzące normalny styl życia niepracujące fizycznie powinny pić 1, 5 do 2 l wody dziennie. Taka ilość w zupełności wystarczy dla prawidłowego funkcjonowania orgiazmu. 

Ważne - wiele osób nie wie o tym, że powinniśmy pić często, ale w małych ilościach, najlepiej nawadniać się cały dzień. Wypicie np. w ciągu 30 minut 1, 5 l wody może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Przydatna może być zasada 8 szklanek, która polega na tym by w ciągu dnia wypić 8 szklanek wody najlepiej, co godzinę. My stosujemy trochę inny sposób. Zawsze na biurku w pracy stoi jedna 1, 5 l woda i wypijam ją w ciągu 8 godzin pracy, a drugą zabieram na trening. Ile wody powinny pić osoby trenujące i osoby na diecie? 

Osoby trenujące oprócz 2 litrów wody dziennie powinny spożywać dodatkowo wodę przed, w trakcie i po wysiłku fizycznym i najlepiej by było to dodatkowe 1, 5 litra w zależności od intensywności naszych treningów. Jeśli są bardzo intensywne to powinniśmy jeszcze bardziej zadbać o nawodnienie. W skrajnych przypadkach może być to nawet 4-5 litrów dziennie. Normalna osoba, która trenuje do dwóch godzin dziennie niezależnie czy jest to trening siłowy czy bieganie powinna wypijać 3 do 3, 5 wody dziennie. 

Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o osoby na diecie one również powinny zwracać uwagę na ilość wypijanych płynów i ilość ta powinna być zbliżona do 3 litrów dziennie. 

Jaką wodę pić? 

Przyjęło się, że najlepszą woda to mineralna niegazowana jednak na rynku mamy tak wielu producentów, że trudno wybrać właściwy rodzaj wody. Dodatkowo wielu producentów wprowadza nas w błąd, jeśli chodzi o reklamę wody, a jej faktyczny skład.

Ciekawym rozwiązaniem jest woda jonizowana, która staje się u nas w kraju coraz bardziej popularna. Jednak by uzyskać taką wodę musimy zaopatrzyć się w jonizator wody.

W skrócie jonizator wody to urządzenie, które za pomocą procesu elektrolizy wody oddziela jony dodanie od jonów ujemnych, a wyniku tego podziału powstaje kwaśna woda oraz alkaliczną zwaną zasadową. Woda alkaliczna jest wartościowa dla organizmu człowieka, neutralizuje wolne rodniki jest lepiej dotleniona oraz posiada zdrowotne i lecznicze właściwości. Regularne jej picie poprawia samopoczucie i wpływa bardzo pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Więcej na ten temat znajdziecie na https://ozoneo.pl/jonizatory-wody 

Jaki jonizator wody wybrać? 


Jonizatory dzielą się na - naczyniowe i przepływowe. Naczyniowe to takie, do których wlewamy wodę bezpośrednio do filtracji, a przepływowe to takie montowane bezpośrednio pod ujęcie wody. Wybór należy oczywiście od naszych preferencji i zasobności portfela. Oczywiście dużo wygodniejszym rozwiązaniem będzie jonizator przepływowy, ponieważ dzięki niemu będziemy mieć jonizowaną wodę w każdym kranie. 

Jonizator wody AQUATOR SILVER  to urządzenie domowe w którym za pomocą elektrolizy wody, wytwarzana jest woda zjonizowana i woda srebrna.
ZALETY WODY ALKALICZNEJ:

1. Przeciwutleniacz naturalny
2. Alkalizuje organizm
3. Bezpośrednie absorbowanie
4. Bardziej ciekła
5. Bardziej dotleniona

Jonizator Biontech BTM-3000 to urządzenie w którym za pomocą elektrolizy wody, wytwarzana jest woda zjonizowana zasadowa (alkaiczna) i woda kwasowa. Posiada dwie elektrody z tytanu pokryte platyną co zdecydowanie wyróżnia go na tle innych urządzeń tej klasy.
Jonizator wody być może jednorazowo jest dużym wydatkiem jednak biorąc pod uwagę, że filtry wystarczają na 4-5 lat, a my nie musimy kupować zgrzewek wody mineralnej to nie jest to chyba duży koszt z perspektywy czasu. Dodatkowo woda jest na pewno o wiele wiele zdrowsza niż taka butelkowna ze sklepu. Naszym zdaniem warto rozeznać się w temacie i zrobić inwestycje na całe życie poniważ powinniśmy pić wodę każdego dnia, a jak już pić to taką, która jest w 100 % zdrowa.
7 komentarzy:

 1. Oj u mnie woda niestety stoi w kącie.. nie mogę się przemóc, żeby tyle pić. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej zrobić patetnt z butelką na stole zawsze pomaga :) Albo zasada 8 szklanek dziennie :)

   Usuń
 2. ja staram się pić wody jak najwięcej!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy artykuł. Co ważne, mała ilość spożywanej wody sprawia, że woda w naszym organizmie jest zatrzymywana i czujemy się ociężale, nadmuchani jak balonik. Mimo wszystko lepiej wody wypić więcej, niżeli wypić jej za mało.

  OdpowiedzUsuń
 4. Duża ilość wody dziennie to podstawa, zarówno w okresie budowania masy jak i redukcji. 2 litry to chyba takie minimum Siłownia, dieta, trening - męskim okiem

  OdpowiedzUsuń
 5. Woda alkaliczna to bardzo fajna sprawa, sama piję codziennie

  OdpowiedzUsuń