Instagram Follow on Instagram

środa, 7 marca 2018

Brak Ci mocy ? Sięgnij po buraka :)

Dieta i intensywne treningi mogą powodować, że zdarzają nam się dni kiedy zwyczajnie nie mamy mocy albo nie chce nam się trenować. Też tak bardzo często mamy i w takie dni już od rana wiem, że akumulatory są średnio naładowane i trzeba pobrać dodatkowej mocy :) Oczywiście nie ma tutaj reguły jeśli chodzi o zregenerowanie organizmu ponieważ czasami takie dni zdarzają się po dwóch dniach odpoczynku. 

Ja osobiście nie lubię "rest day" ale chyba każdy z trenujących tak ma podobnie:) Mam wrażenie, że organizm podczas regeneracji wchodzi w swojego rodzaju stan sflaczenia i stagnacji dlatego później ciężko jest się zebrać do treningów. Czasami zauważam, że mam więcej mocy po dwóch dniach ciężkich treningów niż po dwóch dniach regeneracji :) Ale to raczej temat może na inny wpis.

Często też jest tak, że od rana planujemy jaki to dzisiaj super trening zrobimy, a po przyjściu z pracy okazuje się, ze mocy już nie ma tak wiele jak dzień wcześniej :( 

W takich przypadkach możemy spróbować przedtreningówki, która zdecydowanie wpłynie na jakość treningu, może pozwolić poprawić osiągi i wytrzymałość. Oczywiście przedtreningówka nie zwlecze nas z kanapy :) Ale jeśli sami będziemy chcieli zrobić trening to będzie bardzo dużym wsparciem. Ja osobiście dość często stosuje przedtreningówki (szczególnie przed treningiem siłowym) i moim zdaniem zdecydowanie działają. 

Przydają się również w sytuacji kiedy podczas treningu planujemy pobić swój rekord na przykład w wyciskaniu albo przysiadach. Organizm będzie bardziej pobudzony, a umysł skoncentrowany na celu i treningu.

Obecnie wpadły mi w ręce dwa wspomagacze przedtreningowe od Activlab :) :) 


Pierwsza to Beta Alanine Drink 
Druga Beet Shot z buraka


Ale jeszcze trochę o suplementach :) 

Beta Alanine DrinkSuplement jest w formie 250 ml napoju który składa się głównie z beta alaniny i witaminy C. Taką porcję wystarczy wypić przed treningiem by odczuć wyraźne pobudzenie i zastrzyk energii. Osobiście zaaplikowałem sobie przed łączonym treningiem klatki piersiowej i nóg i udało mi się polepszyć wynik w wyciskaniu i przysiadach. Minimalnie co prawda bo o dodatkowe 2,5 kg na klatce i 5 kg na nogi ale już od jakiegoś czasu próbowałem przeskoczyć te wyniki. Ogólnie produkt na duży plus do, którego będę wracał w trudnych chwilach :) 

Beet Shot z burakaDrugi suplement to zupełna nowość na rynku w formie wygodnego shota 80 ml zagęszczonego soku z buraka z dodatkiem cytruliny. Beet Shot jest doskonałym źródłem azotanów, które w naszym organizmie przekształcają się  w tlenek azotu. Substancja ta w znaczyn stopniu poprawia wydolność  i wzmacnia funkcjonowanie mięśni. Więcej o suplemencie przeczytacie tutaj 

Obecnie testuję go przed treningami wydolnościowymi i kick boxingu i muszę przyznać, że pierwsze efekty są już powoli odczuwalne. O dalszych obserwacjach postaram się pisać na bieżąco na fejsie. 

Smakowo produkt smakuje bardzo burakowo :) Ja osobiście lubię buraki więc dla mnie to sama przyjemność. 

PS. Niedawno uruchomiliśmy kanał na Instagramie - zapraszamy --> 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz